• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jakie ulgi powinna zawierać Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym?

10 czerwca 2018

Trwają konsultacje społeczne w sprawie programu Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. W najbliższy czwartek, 14 czerwca, odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych.

 

081116wozek

 

Jak informuje magistrat, konsultacje mają na celu zebranie opinii i propozycji dotyczących ulg, jakie miałyby przysługiwać osobom niepełnosprawnym w wieku do 25 lat oraz członkom ich rodzin. O wprowadzeniu karty na wniosek prezydenta zdecydowali na ostatniej sesji radni. .

– Zdecydowałem o przeprowadzeniu konsultacji, ponieważ chcę, by karta jak najlepiej służyła ich posiadaczom. Zależy mi, by treść, która wypełni kartę, była tworzona wspólnie z radomianami. Bardzo liczę na konkretne propozycje od samych osób niepełnosprawnych, dlatego zapraszam wszystkich do udziału w konsultacjach – zachęca prezydent Radosław Witkowski.

Konsultacje w sprawie programu Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym potrwają do 21 czerwca. W czwartek odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne. – Zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, przedstawicieli placówek i stowarzyszeń, które zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Zapraszamy także przedstawicieli radomskiego biznesu. Chcemy im pokazać, jakie są potrzeby osób niepełnosprawnych, ale także, co możemy dać w zamian za zaangażowanie się w program. Chcemy posłuchać zarówno osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów, a także fachowców, którzy na co dzień zajmują się pomocą tym osobom. Głos radomian jest dla nas najważniejszy – zaznacza Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 14 czerwca, o godz. 18 foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

By usprawnić proces konsultacji programu Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym z inicjatywny rodziców osób niepełnosprawnych została opracowana dodatkowa ankieta z konkretnymi propozycjami ulg i zniżek.

W konsultacjach społecznych mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Radomia. Wypełnioną ankietę można wysłać drogą elektroniczną na adres: konsultacje@umradom.pl lub złożyć w formie papierowej w jednym z czterech stałych punktów: Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30, Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta UM(pok. 104) , ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz