• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jest ostatnia decyzja wojewody dotycząca budowy odcinka S7 z Warszawy do Grójca

8 stycznia 2019

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie około 2 km fragmentu południowego wylotu trasy S7 Warszawa – Grójec. Kończy ona proces wydawania zezwoleń dla odcinka C tej inwestycji, wynoszącej w sumie 7,9 km.

 

Na zdjęciu "siódemka" od Radomia do granic województwa mazowieckioego

Na zdjęciu „siódemka” od Radomia do granic województwa mazowieckiego

 

Jak informuje zespół prasowy wojewody, decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecna decyzja wojewody zatwierdzająca projekt budowlany i zezwalająca na budowę dotyczy części odcinka C (zadanie 3): od węzła „Tarczyn Północ” (bez węzła) do początku obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi ekspresowej S7.

Odcinek C będzie składał się z: 10 wiaduktów, 1 kładki dla pieszych oraz 2 przejść dla zwierząt. Odcinek ten o długości całkowitej około 7,9 km – od węzła Tarczyn Południe na odcinku ok. 4,5 km będzie przebiegać po starym śladzie do istniejącej obwodnicy Grójca. Droga będzie posiadała dwie jezdnie po 2 pasy ruchu. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa mazowieckiego w powiecie piaseczyńskim, grójeckim oraz na obszarze gminy Tarczyn i gminy Grójec. Wartość inwestycji to 203,5 mln zł.

Budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na południowej obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca jest podzielona na trzy odcinki (A, B, C). Całość zadania inwestycyjnego polegającego na budowie odcinka C to 7,9 km, realizowanego poprzez cztery zadania. Dotychczas wojewoda mazowiecki wydał trzy decyzje dla odcinka C: 13 listopada 2018 roku, 21 i 27 grudnia 2018 roku.

kat

Tags

Dodaj komentarz