• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kameralne Lato po raz dziesiąty. Anna Mucha zagra w policyjnym klipie

30 czerwca 2017

Piknikiem filmowym oraz paradą zabytkowych pojazdów oraz koncertem w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpoczynają się w niedzielę, 2 lipca, w Radomiu X Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Twórcy będą walczyć o nagrodę główną – Złotego Łucznika.

 

 

Ambasadorką festiwalu jest Anna Mucha

Ambasadorką festiwalu jest Anna Mucha

 

Konkurs główny Kameralnego Lata prezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców, głównie studentów i absolwentów szkół filmowych. W opinii jury w roku ubiegłym konkurs miał niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom. Tak będzie i w tym roku. Staranie przeprowadzana preselekcja wyłoni najlepsze filmy animowane, dokumentalne i fabularne. Konkurs filmów profesjonalnych ma wyraźny profil – tematy produkcji koncentrują się wokół ważnych zagadnień społecznych.

Równie ważną częścią Festiwalu są warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery”, skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców. Dla organizatorów warsztaty to coś więcej niż edukacja filmowa – to wyraz wiary w społeczną funkcję sztuki. Poprzez organizację ich wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu organizatorzy chcą kształtować dobre wzorce, zachęcać do rozwoju osobistego i kulturalnego oraz uczyć korzystania z dóbr kultury.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzi twórcy będą mogli liczyć na pomoc mazowieckich policjantów, bo Kameralne Lato jest współorganizatorem (razem ze stowarzyszeniem Filmforum) z KWP w Radomiu. Zaplanowano m.in. warsztaty kryminalistyczne. Powstaną także klipy, z udziałem ambasadorki programu Anny Muchy, dotyczące bezpieczeństwa w sieci, tzw. hejtu, bezpieczeństwa seniorów – oszustwa na wnuczka/policjanta oraz zagrożeń w ruchu drogowym.

Festiwal zakończy się w sobotę, 8 lipca, galą finałową, na której zaprezentowane zostaną filmy powstałe w czasie Kameralnego Lata.

kat

Fot. KWP w Radomiu

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz