• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kobieta jechała „wężykiem”. Pijana 32-latka wiozła autem 8-letnie dziecko

27 grudnia 2020

Policjant z Białobrzegów w czasie wolnym od służby udaremnił na drodze krajowej nr 48 dalszą jazdę pijanej 32-latce. Po zatrzymaniu kobiety okazało się, że ma ona blisko 3,5 prom. alkoholu w organizmie. Na dodatek podróżowała ze swoim 8-letnim dzieckiem.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło tuż przed świętami. - Funkcjonariusz miał dzień wolny od wykonywania obowiązków służbowych. Jadąc drogą K48 od Wyśmierzyce w kierunku Białobrzegów zauważył, że samochody jadące przed nim zwalniają. Szybko zorientował się w sytuacji. Z przodu kierowca auta jechał drogą „wężykiem” i co rusz wjeżdżał na przeciwny pas ruchu. Dyżurny białobrzeskiej komendy ocenił sytuację i wyprzedził samochody jadące za kierowcą powodującym zagrożenie. Po kilku próbach policjantowi udało się w bezpieczny sposób zatrzymać auto. Za jego kierownicą siedziała 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu przysuskiego. Jak się też szybko okazało, czujność funkcjonariusza nie zawiodła. Gdy na miejsce przyjechał patrol i przebadał kobietę, urządzenie wskazało blisko 3,5 prom. alkoholu w jej organizmie - relacjonuje sierż. Magdalena Zawadzka-Miros z KPP w Białobrzegach.

32-latka odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za sprawowanie opieki nad dzieckiem w takim stanie.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *