• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Koksownik 2018”. Spotkanie z kinem ambitnym, zaangażowanym społecznie

10 grudnia 2018

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza od 13 do 22 grudnia na XII edycję Zimowego Przeglądu Filmowego „Koksownik 2018”. Większość propozycji wyświetlanych w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego to obrazy premierowe, poruszające aktualne problemy społeczno-polityczne.

 

koksownik_frame

 

To kolejne spotkanie z kinem niełatwym w odbiorze, zaangażowanym społecznie. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie jakiś ciekawy temat wśród 12 filmów fabularnych i dokumentalnych. Większość propozycji to obrazy premierowe, nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Twórcy poruszają w nich aktualne problemy społeczno- polityczne, wolności jednostki we współczesnym zglobalizowanym świecie i w naszym kraju („Donbas”, „Dobra zmiana”). Organizatorzy sięgają również do filmów opowiadających o czasach, które na szczęście minęły („Autsajder” – film otwarcia przeglądu, „Viktoria”), ale mają bardzo aktualne przesłanie.

Pokazy odbywają w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Przedsprzedaż karnetów od dzisiaj, 10 grudnia. Karnet w cenie 27 zł na trzy dowolne filmy przeglądu oraz pojedyncze wejściówki w cenie 12 zł przed seansami. Szczegółowy program na stronie „Elektrowni”.

Tags

Dodaj komentarz