Kradła pieniądze z kont klientów. Pracownica banku z 56 zarzutami

14 kwietnia 2022

Była już pracownica jednego z banków z powiatu zwoleńskiego została oskarżona o kradzież ponad 50 tys. zł z kont klientów. Kobieta wpadła, kiedy jeden z nich zorientował się, że nie zgadza się saldo na jego rachunku. 43-latce grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Z materiałów zebranych przez zwoleńskich policjantów wynika, że 43-letnia pracownica banku kradła  pieniądze  zgromadzone na rachunkach klientów banku. - Kobieta od sierpnia 2019 roku do października  2020 roku wypłacała z kont różne kwoty pieniędzy. Wpadła, kiedy jeden z klientów zorientował się, że nie zgadza się saldo na rachunku. Bank podjął czynności sprawdzające pracownicę i zawiadomił zwoleńską prokuratur - informuje sierż. szt. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Zwoleniu przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. - Zgromadzone materiały pozwoliły na przedstawienie kobiecie 26 zarzutów kradzieży. 43-latka odmówiła złożenia wyjaśnień. Sprawą zajmie się sąd - wyjaśnia sierż. Słyk.

Za kradzież podejrzanej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli mienie byłej już kasjerki.

kat

Tags