Lepsze warunki dla rehabilitacji dziecięcej. Trwa remont pawilonu po sanepidzie

6 czerwca 2022

W budynku przy ul. Aleksandrowicza, gdzie przez wiele lat mieściła się siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, powstaną sale rehabilitacyjne dla dzieci. Trwa właśnie remont pawilonu należącego do szpitala na Józefowie. Ma być gotowy za około trzy miesiące.

 

Bydynek otacza mur oporowy, na którym powstaje ścienne malowidło (fot. MSS Radom)

 

- Wewnątrz trwają roboty wykończeniowe związane z malowaniem, szpachlowaniem, montażem skrzydeł drzwiowych, kończą się też prace glazurnicze. Prowadzone są też prace związane z układem drogowym wokół budynku, z zagospodarowaniem terenu, nasadzeniami zieleni. Na zewnątrz wykonywany jest mural na murze oporowym okalającym dziedziniec główny - relacjonuje Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjlaistycznego.

W zmodernizowanym obiekcie na dzieci czekać będzie około dziewięć sal do ćwiczeń – przestronnych klimatyzowanych pomieszczeń, kolorowych, które zapewnią małym pacjentom komfort i intymność. Będą też specjalne sale do hydroterapii i fango. - W budynku znajdą się również gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne, recepcja, specjalne pomieszczenia dla archiwum zakładowego - wymienia rzeczniczka. Jak zapewnia, budynek będzie dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami (podjazd, winda, podnośnik dla niepełnosprawnych).

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec września tego roku. Koszt wynosi około 14,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

bdb, kat

 

 

Tags