Koronawirus. Zakażeni księża z diecezji radomskiej trafili do szpitala

25 marca 2021

Trzech kapłanów diecezji radomskiej trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Tylko jeden z kościołów został zamknięty, podobnie jak przedszkole prowadzone przez zakonnice w Borkowicach.

 

Kościół na Zamłyniu jest otwarty (fot. Diecezja radomska/Jerzy Kutkowski)

 

Jak poinformował m.in. radomski „Gość Niedzielny” hospitalizowani są ks. prał. Grzegorz Senderski, proboszcz parafii św. Kazimierza na Zamłyniu w Radomiu, ks. prał. Zdzisław Wołos, rezydent w parafii Jasionna koło Białobrzegów. W szpitalu w Radomiu z powodu COVID-19 przebywa również ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii w Zakrzewie.

Bazylika św. Kazimierza pozostaje otwarta, ponieważ zanim ks. Senderski trafił do szpitala przebywał w samoizolacji, stąd. Natomiast  - jak informuje na swoim facebookowym profilu parafia Jasionna -  kościół i kancelaria parafialna do 31 marca pozostają zamknięte.

Decyzją sanepidu w Przysusze, do 28 marca zamknięte zostało przedszkole w Borkowicach prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Kilka dni temu w zgromadzeniu wykryto ognisko koronawirusa. W klasztorze przebywa obecnie 12 zakonnic, z czego większość jest zakażonych COVID-19.

kat, bdb

Tags