• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Los społecznego ogólniaka ponownie w rękach radnych. Tym razem będzie sesja nadzwyczajna

7 marca 2019

Na sesję – tym razem nadzwyczajną – wraca temat I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Radni ponownie zajmą się wnioskiem placówki o nieodpłatne użyczenie na 10 lat obiektu przy ul. Sandomierskiej należącego do miasta. Na poprzedniej sesji głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości projekt uchwały w tej sprawie został odrzucony.

 

Fot.Fotopolska

Fot.Fotopolska

 

O zwołanie sesji wnioskował klub Koalicji Obywatelskiej. – Decyzja radnych PiS ogromnie zszokowała zarówno nauczycieli, dyrekcję, jak i rodziców. Bo jest to placówka oświatowa z wieloletnią tradycją, bardzo aktywnie uczestnicząca w życiu Ustronia i absolutnie nie zgadzam się z argumentem, który był podnoszony na ostatniej sesji jakoby takie umowy przynosiły jakiekolwiek straty dla gminy. Dlatego, że to jest nadal nasz budynek, a szkoła pokrywała wszelkie koszty związane z remontami, utrzymuje go w należytym stanie, kształci młodych radomian. Więc decyzja radnych PiS jest dla nas zupełnie niezrozumiała, logika według której myślą radni, jest dla mnie nieodgadniona – przyznaje szefowa klubu KO w radzie Marta Michalska-Wilk. Uważa, że radni PiS wpadli trochę w popłoch i zaczęli szukać rozwiązania sytuacji. – Więc staramy się im to ułatwić. Wychodząc naprzeciw dyrekcji, nauczycielom i rodzicom, którzy wysłali do każdego radnego pismo z prośbą o zwołanie takiej sesji nadzwyczajnej i o to, aby radni jeszcze raz pochylili się nad projektem tej uchwały. W tym piśmie zawarli wiele informacji na temat szkoły, uczniów jej tradycji itp. – mówi Michalska-Wilk. Ma nadzieję, że radni PiS „uderzą się w piersi”. – Przyznają się do błędu i będziemy mogli tę uchwałę przegłosować tak, aby placówka miała jasną i klarowną sytuację oraz pewność, że w tym budynku będzie funkcjonować – dodaje przewodnicząca klubu radnych KO.

Marta Michalska-Wilk przekonuje, że nie można pozbawiać szkoły siedziby, bo pojawiły się głosy (m.in. przewodniczącego klubu radnych PiS w radzie Dariusza Wójcika), że przedszkole przy ul. Jana Pawła II na Ustroniu jest w złym stanie technicznym i należałoby je przenieść w inne miejsce. Być może właśnie tam, gdzie teraz swą siedzibę ma społeczne liceum. – Remontujmy, modernizujmy budynki, ale nie róbmy czegoś kosztem kogoś. Nie róbmy tego w ten sposób, że będziemy komuś coś zabierać, żeby komuś coś dawać, bo to nie tędy droga.

Sesja odbędzie się 13 marca o godz.16. Zostali na nią zaproszeni także przedstawiciele szkoły i rady rodziców.

bdb

 

 

Tags

Dodaj komentarz