• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. Kto wybuduje terminal?

12 grudnia 2019

Trzy firmy chcą budować terminal na radomskim lotnisku. Wszystkie zaproponowały, że postawią obiekt, wyposażą go, a wcześniej uzyskają pozwolenie na budowę w ciągu 22 miesięcy. Jest to termin krótszy o cztery miesiące od wskazanego przez Krajową Izbę Odwoławczą w wyroku, który był odpowiedzią na skargę jednego z oferentów.

 

Wizualizacja terminala (PPL)

Wizualizacja terminala (PPL)

 

Oferty złożone w przetargu ogłoszonym przez PPL otwarte zostały dzisiaj. Najniższą – nieco ponad 241 mln 463 tys. zł – która mieści się w założonym przez PPL budżecie (około 277 mln zł) złożyła firma Mirbud. Kolejna – Budimex – zaproponowała kwotę ponad 322 mln 257 tys. zł, a Hochtief – ponad 335 mln 611 tys. zł.

– Aktualnie trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku – informuje rzecznik PPL Piotr Rudzki.

Przypomnijmy: firmy Hochtief złożyła do KIO skargę, ponieważ uznała, że zaproponowany przez PPL okres budowy terminala – 16 miesięcy – jest za krotki. Izba przyznała rację przedsiębiorstwu wskazując, że czas ten ma wynieść 26 miesięcy.

Perturbacje związane z ogłaszaniem przetargu na realizację terminala (w tym przesuwanie terminu składania ofert i wydłużanie czasu na budowę) spowodowały, że lotnisko w Radomiu zostanie uruchomione dopiero w 2022 roku, czyli z dwuletnim opóźnieniem.

bdb

Tags

Dodaj komentarz