• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mężczyzna był w wodzie i wołał o pomoc. Na ratunek ruszyli policjanci z Domaniowa

6 lipca 2020

37-latek spadł ze skutera wodnego do zalewu w Domaniowie. Będąc już w wodzie wzywał pomocy. Zauważyli to policjanci i natychmiast ruszyli na ratunek. Na szczęście mężczyźnie nic nie stało.

 

domaniow

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11. – Patrolując policyjną łodzią okolice plaży w Domaniowie funkcjonariusze zauważyli przewrócony skuter wodny, a przy nim w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy i natychmiast ruszyli mu na ratunek. Policjanci wciągnęli na pokład łodzi 37-letniego mężczyznę, który był wyczerpany licznymi próbami wejścia na skuter. Poinformował, że wpadł do wody podczas gwałtownego zwrotu skuterem. Załoga przetransportowała go bezpiecznie do brzegu. Nie potrzebował pomocy medyków. Policjanci wyciągnęli także zanurzony w wodzie skuter – relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci na wodzie i terenie przyległym do zalewu w Domaniowie, jak każdego roku dbają o bezpieczeństwo. W skład wodnego posterunku wchodzą policjanci z Radomia i Przysuchy. Podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaży i kąpieliska, w tym na użytkowników skuterów wodnych oraz na stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu motorowodnego. Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze przeprowadzają również akcje ratownicze.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz