Miał blisko 3,5 prom. alkoholu w organizmie. Zatrzymali go świadkowie

23 listopada 2021

Kierowca mercedesa miał blisko 3,5 prom. alkoholu w organizmie, ale nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i badania technicznego. Dalszą jazdę pijanemu udaremni czujny mieszkaniec powiatu radomskiego.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W niedzielę dyżurny szydłowieckiej komendy skierował policyjny patrol na ulicę Radomską w Szydłowcu, gdzie przebywał kierowca mercedesa który był pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu radomskiego oraz obecni na miejscu świadkowie nie wahali się ani chwili, gdy na drodze zobaczyli kierowce samochodu w stosunku do którego mieli podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu. Pojechał za nim i gdy ten zatrzymał się na poboczu, uniemożliwili mu dalszą jazdę - relacjonuje mł. asp. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.

Jak się okazało, mercedesem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który miał w organizmie blisko 3,5 prom. alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ma wydane trzy aktualne decyzje o cofnięciu uprawnień, ponadto pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia oraz badania technicznego.

Teraz 41-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

kat

Tags