Miał być lekarzem pracującym na rzecz ONZ. Wyłudził od „zakochanej” kobiety ponad 100 tysięcy złotych!

6 lutego 2023

Ponad 100 tys. zł straciła mieszkanka powiatu zwoleńskiego, która uwierzyła w internetową miłość. Kobieta przez pół roku korespondowała z mężczyzną podającym się za niemieckiego lekarza przebywającym na kontrakcie zawartym z ONZ. Zapewniana o szczerości uczuć kilkakrotnie przelała pieniądze na jego konto. Ostatecznie jednak mężczyzna okazał się oszustem.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zwoleńskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu, która padła ofiarą „internetowej miłości”. - Kobieta powiedziała, że w 2022 roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za niemieckiego lekarza ortopedę, który przebywa na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku. Nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać kobietę o swoich uczuciach i oznajmił, że chce się spotkać. Jedyną możliwością spotkania jest urlop, za który niestety trzeba zapłacić. On sam nie mógł opłacić urlopu ponieważ z wnioskiem o urlop musi wystąpić osoba najbliższa. Kobieta poinformowała mężczyznę, że nie posiada pieniędzy, żeby zapłacić za jego wypoczynek. Nowy znajomy chcąc potwierdzić szczere intencje wobec kobiety podał jej dane do swojego konta, aby mogła skorzystać z jego pieniędzy. W ten sposób wzbudził zaufanie kobiety i udowodnił, że jego intencje są szczere. Niestety konto było fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw kilkakrotnie przelewała pieniądze na jego konto, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych. Po upływie około pół roku zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i zdecydowała zgłosić to policji - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

W wyniku oszustwa mieszkanka powiatu zwoleńskiego straciła ponad 100 tys. zł.

Policja przypomina, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. - Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa - apeluje asp. Słyk.

kat

 
 
 
Tags