• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Motoryzacyjna parada na początek Kameralnego Lata. Festiwal bogaty w wydarzenia

8 lipca 2019

Przejazd przez miasto zabytkowych pojazdów spod Komendy Wojewódzkiej Policji do centrum to nieomylny znak, że Kameralne Lato 2019 rozpoczęte. Teraz uczestników i widzów czeka tydzień nie tylko filmowych wrażeń.

 

271-64722

 

Piknik otwierający Ogólnopolskie Spotkania Filmowe odbył się wczoraj. Parada zabytkowych samochodów zrzeszonych w grupie Radomskie Klasyki była naprawdę widowiskowa. Ulicami miasta przejechały eleganckie starsze samochody, ale także te z czasów PRL-u – maluchy, syrenki, fiaty 125p, polonezy i nyski.  Niejednokrotnie gościły one na planach filmowych. Nie zabrakło Fiatów 126p, 125p,  Pojawiły się też popularne volkswageny garbusy i pojazdy rodem z USA.

Parada zakończyła się na placu Corazziego, gdzie zorganizowano piknik. Radomianie, którzy przyszli na deptak nie narzekali na brak atrakcji. Organizatorzy, w tym policja, zapewnili je także dzieciom.

Pod swój namiot zapraszał American Corner Radom, gdzie można było uzyskać informacje na temat programów stypendialnych w USA. Największą atrakcję przy tym stoisku stanowili goście specjalni zza oceanu, czyli żołnierze z amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej US Marines. Przyjechali do Radomia z jednostki z Pomorza. Wiele osób robiło sobie z nimi zdjęcia.

Wydarzenia Kameralnego Lata potrwają przez cały tydzień. Szczegóły tutaj.

k.woj.

Fot. Łukasz Wójcik/UM Radom, KWP Radom

Tags

Dodaj komentarz