Na Południu będzie kładka nad torami. Ale najpierw musi powstać jej projekt

19 kwietnia 2022

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kładki dla pieszych nad obwodnicą południową na osiedlu Południe ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Dzięki tej przeprawie przedostaniemy się pieszo lub rowerem nad planowanym w tym miejscu nowym przystankiem kolejowym Radom Południe.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

MZDiK oczekuje, że poza budową kładki od zera, przyszły wykonawca przebuduje również nawierzchnię i konstrukcję jezdni, zjazdów, chodników, skrzyżowań. Założenia uwzględniają odnowę i uzupełnienie lub wymianę urządzeń bezpieczeństwa ruchu i oznakowania według projektu stałej organizacji ruchu, inwentaryzację, regulację oraz nowe nasadzenia zieleni przydrożnej, uzupełnienie o ciągi pieszo-rowerowe po uzyskaniu opinii stowarzyszeń rowerowych i regulację miejsc postojowych.

Kładka ma mieć 120 m długości i 4,5 m szerokości. Ma to być konstrukcja żelbetowa z nawierzchnią żywic epoksydowych. Obiekt ma uwzględniać też podpory pośrednie planowanych peronów na przystanku kolejowym. Przeprawa powinna być połączona windą i schodami z peronem kolejowym oraz pochylniami z ulicą Sycyńską, parkingiem Park & Ride oraz istniejącą ścieżką rowerową.

Kiedy będzie budowany przystanek kolejowy Radom Południe? Tego akurat nie wiadomo, chociaż o konieczności jego powstania - najlepiej w okolicy ul. Walentynowicz na wysokości ul. Krynickiej - mówi się od dawna. Inwestycja znalazła się wprawdzie na strategicznej liście Ministerstwa Infrastruktury budowy nowych przystanków kolejowych, ale konkretne decyzje w sprawie realizacji  jeszcze nie zapadły.

Zainteresowane udziałem w przetargu firmy mogą składać oferty do 24 kwietnia.

k.woj.

Tags