Ogromny sukces radomskich „Pajęczarek” z MDK. Zdobyły 14 złotych medali!

5 maja 2022

Zespół akrobatyczny Pajęczarki z radomskiego MDK trenowany przez Annę Stawczyk rozbił bank z medalami podczas zawodów Fitness Sportowy w Gdańsku. Dziewczęta zdobyły aż 14 złotych krążków, dzięki czemu zostały uhonorowane pucharem drużynowym.

 

fot. Materiały prasowe/MDK

 

Fitness Sportowy w Gdańsku to wysokiej rangi zawody, na które składały się VIII Debiuty oraz X Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym. Organizatorem wydarzenia oraz prezesem WDA Poland była m.in. Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak.

Podczas VIII Debiutów w Fitness Sportowym można było zobaczyć ponad 120 debiutantek i debiutantów z całej Polski. Rywalizowali oni w kategoriach solo oraz duet z podziałem na kategorie wiekowe. Reprezentantki Pajęczarek zdobyły łącznie 4 złote medale, 3 srebrne oraz 1 brązowy. Był to zatem wyjątkowo udany debiut dla radomskich zawodniczek.

W tym samym dniu odbył się również VI Turniej Tańca „Dance Show” federacji WDA. I tutaj również wystąpiły reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Wywalczyły w tej kategorii 1 złoty medal, 2 srebrne i 1 brązowy.

Jednak "wisienką na torcie" były najważniejsze  X Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym. O tytuły mistrzowskie walczyło ponad 21 zespołów z całej Polski. Na macie w Gdańsku podziwiać można było prawie 300 występów w kategoriach: solo, duet, trio, grupa oraz formacja. I tu akrobatki z Radomia pokazały swą najwyższą klasę i wywalczyły 9 złotych medali, 3 srebrne oraz 3 brązowe. Na ten niebywały sukces w dużej mierze miała wpływ ich ciężka praca oraz profesjonalizm i zaangażowanie ich trenerki Anny Stawczyk.

kat

Tags