• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Opóźnienie w budowie trzeciego odcinka trasy NS. Dużo pytań do inwestora

24 stycznia 2020

Trasa NS na odcinku Żeromskiego – Kozienicka ma być gotowa dopiero w połowie 2024 roku, a nie jak wcześniej planowano do końca września 2023. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji znowu przesunął termin składania ofert w przetargu na realizacje inwestycji.

 

Taką planszę miasto prezentowało dziennikarzom w 2017 roku

Taką planszę miasto prezentowało dziennikarzom w 2017 roku

 

Przetarg na zaprojektowanie i budowę trasy ogłoszono w październiku ubiegłego roku. Według pierwotnych założeń oferty potencjalnych wykonawców MZDiK chciał wyłonić w listopadzie. Jednak termin składania ofert drogowcy przesunęli najpierw do 30 stycznia tego roku, a teraz – aż do 17 marca. – Wpłynęło około 200 pytań od zainteresowanych udziałem w przetargu firm. – To bardzo dużo i nie można na nie odpowiedzieć „nie”, „tak”, nie wiemy”.  Chcemy na nie rzeczowo i skrupulatnie odpowiedzieć. Wszystko po to, by mogli dokładnie zapoznać się z dokumentami. Dlatego przedłużamy termin nie o dwa, ale o prawie dwa miesiące – wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca podzieli prace na dwa etapy. – Powtórzmy: to przetarg w procedurze zaprojektuj i wybuduj. Zakończenie drugiego etapu przewidujemy na październik 2024 roku – mówi Puton.

W 2017 roku prezydent Radosław Witkowski zapowiadał, że trzeci odcinek trasy NS będzie gotowy do końca 2020 roku, choć zastrzegał, że pierwotnie jego budowa w ogóle przez miasto nie była brana pod uwagę.

bdb

 

 

Tags

Dodaj komentarz