Pędził nocą ulicami Radomia z prędkością 139 km/h. Dostał wysoki mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy
Być może sądził, że nocą nikt, a zwłaszcza policjanci, go nie zauważą i dlatego pędził przez ulice miasta z prędkością aż 139 km/h. Kalkulacja się nie powiodła:i na ul. Maratońskiej funkcjonariusze radomskiej drogówki zauważyli skodę i zatrzymali kierowcę auta. Stracił prawo jazdy.
- W miniony piątek kilka minut po północy patrol radomskiej drogówki prowadził pomiar prędkości na ulicy Maratońskiej. Policjanci zauważyli skodę, która bardzo dynamicznie wystartowała spod świateł. Okazało się, że auto jechało z prędkością aż 139 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 27-letniego kierowcę do kontroli i ukarali mandatem w kwocie 2,5 tys.zł, a na jego kontro trafiło 15 punktów karnych, zaś z prawem jazdy mężczyzna pożegnał się na trzy miesiące - informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu.
Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h wiąże się z bardzo wysoką kwotą mandatu i dużą ilością punktów karnych oraz obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.
kat