Pijana matka opiekowała się trzymiesięcznym synkiem. Policjanci zatrzymali 35-latkę

5 sierpnia 2022

Kompletnie pijana matka opiekowała się trzymiesięcznym dzieckiem. Badanie trzeźwości wykazało, że 35-latka ma ponad 1,6 prom. alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali kobietę i odebrali jej synka, który trafił na obserwację do szpitala.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Kilka dni temu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w Błazinach Dolnych przebywa kobieta z malutkim dzieckiem, a wszystkie osoby, są tam pijane. - Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Iłży potwierdzili tę informację. Obecna na miejscu 35-letnia kobieta, pod opieką której pozostawał jej trzymiesięczny synek, była kompletnie pijana, podobnie jak dwóch mężczyzn, z którymi spożywała alkohol. Kobieta na widok umundurowanego patrolu wraz z dzieckiem schowała się w piwnicy. W mieszkaniu, w którym przebywali panował nieporządek, na podłodze znajdowały się butelki po alkoholu oraz niedopałki papierosów - relacjonuje sierż. szt. Kamil Warda z radomskiej policji.

Trzymiesięcznego Mikołaja policjanci odebrali matce, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia, która zabrała chłopca na konsultację do szpitala w Iłży. - Dziecko nie posiadało widocznych obrażeń. Było jednak odwodnione, głodne i zaniedbane. Chłopiec trafił pod opiekę personelu szpitala, gdzie został nakarmiony, przebrany w czyste ubranka i pozostał na obserwacji - dodaje sierż. Warda.

Matka dziecka została zatrzymana. Poddano ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik tego badania to ponad 1,6 prom. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O dalszym losie chłopca zdecyduje Sąd Rejonowy w Lipsku.

 

 

Tags