• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pijani awanturowali się w „jedenastce”. Strażnicy ujęli najbardziej agresywnego mężczyznę

25 marca 2020

Pijani mężczyźni niszczyli drzwi autobusu miejskiego i zachowywali się agresywnie. Kierowcy „jedenastki” pośpieszyli z pomocą strażnicy miejscy. Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z awanturników – najbardziej agresywnego.

 

strazmiejska

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę o godzinie 7.10. – Zmotoryzowani strażnicy patrolujący ulicę 11 Listopada zauważyli machającego w ich kierunku kierowcę autobusu komunikacji miejskiej linii 11. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili i dogonili autobus. Kierowca oświadczył, że wewnątrz „jedenastki” znajduje się dwóch młodych mężczyzn, którzy niszczą drzwi pojazdu, a gdy kierowca zwrócił im uwagę, swoją agresję skierowali na niego. Awanturujący się mężczyźni widząc podjeżdżający radiowóz Straży Miejskiej zaczęli uciekać. Po krótkim, ale intensywnym pościgu jednego z mężczyzn – najbardziej agresywnego – ujęto na ulicy Starowolskiej. Mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był agresywny, wulgarny i znieważał strażników. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek – relacjonuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

Ujętego mężczyznę doprowadzono do I komisariatu policji. – W trakcie przewozu mężczyzna był cały czas agresywny, wulgarny, kopał i próbował zniszczyć samochód straży. Cały czas znieważał słownie interweniujących strażników i policjantów. Decyzją policji został zatrzymany – dodaje Sambor.

kat

Tags

Dodaj komentarz