Pobity trzylatek w stanie krytycznym w szpitalu. Policja zatrzymała dwie osoby

17 lutego 2022

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z pobiciem trzyletniego chłopca w Garbatce-Letnisko. Funkcjonariusze nie informują, kim są te osoby, ale jedna z nich to prawdopodobnie ojciec chłopca. Dziecko przebywa w szpitalu, jego stan jest nadal krytyczny.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

 

Przypomnijmy: do bulwersującego zdarzenia doszło w miniony wtorek. Dzisiaj policja zdradza nieco więcej szczegółów tego zajścia. - Około godz. 10.20 policjanci zostali poinformowani przez pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednej z miejscowości w powiecie kozienickim z mieszkania zabrane zostało przez pogotowie trzyletnie dziecko z obrażeniami ciała, z prawdopodobnym podejrzeniem stosowania przemocy. Karetką przed przyjazdem policji z domu wyjechała matka. Funkcjonariusze z Kozienic do sprawy zatrzymali dwie osoby. Zgromadzony w tej sprawie materiał został przekazany do Prokuratury w Kozienicach, która prowadzi czynności w tej sprawie - opisuje Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Jak dodaje oficer prasowa kozienickiej komendy, pół roku temu policjanci odnotowali pod wskazanym adresem jedną interwencję, która nie miała związku z przemocą w rodzinie. Rodzina ta nie była także objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Jak już pisaliśmy, chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala na Józefowie w Radomiu. Przeszedł operację usunięcia krwiaka. Jego stan jest krytyczny.

bdb

 

Tags