Podwórkowe porządki podczas „Niedzieli na Rynku”. Zabawa dla całej rodziny

5 sierpnia 2022

„Podwórkowe porządki”, czyli ekologia i wszystko, co z nią związane, to hasło czwartego już spotkania w ramach cyklu „Niedziele na Rynku”. Resursa Obywatelska zaprasza 7 sierpnia w godz.14-19 całe rodziny przede wszystkim na interaktywny spektakl ekologiczny „Grajmy w zielone” w wykonaniu kompanii artystycznej Mozaika.

 

fot. Materiały prasowe/Resursa

 

Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, zarówno duzi, jak i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. W przedstawieniu podejmowane są ważne ekologiczne kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Podczas pikniku odbędą się również warsztaty, zabawy i animacje związane z ochroną przyrody. Organizatorzy zaplanowali także zbiórkę elektrośmieci. Można zatem przynieść lub przywieźć zepsute, nieużywane urządzenia czy narzędzia elektryczne i elektroniczne (działające na prąd lub baterie) – nawet te wielkogabarytowe.

Ideą wakacyjnego cyklu „Niedziel na Rynku” jest powrót do czasów dziecięcego świata, w których atrakcją było wspólne, kreatywne wymyślanie zabaw, gry w zbijaka, berka, klasy, kapsle, podchody i wiele innych odbywających się na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Do tej pory odbyły się trzy tematyczne spotkania. Atrakcją pierwszego były Parkatoniki (mobilne skrzynki teatralne), drugiego – pumptrack i miasteczko ruchu drogowego, trzeciego – spotkanie z Archeologicznymi Warsztatami oraz radomskimi kolekcjonerami.

Podczas ostatniej „Niedzieli na Rynku”, 14 sierpnia, Resursa zaprasza na spotkanie z Heweliuszami Nauki – duetem, który z pasją i pomysłowością wprowadzi wszystkich w świat tej właśnie dziedziny.

Wstęp jest wolny.

 

Tags