Przygoda uciekinierów z ośrodka wychowawczego zakończona fiaskiem. Trabant, którego ukradli, popsuł się…

26 maja 2024

Dwaj 17-latkowie uciekli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli samochód. Jakby tego było mało, dokonali jeszcze kradzieży z włamaniem do kiosku. Gdy dojechali już do Opola Lubelskiego trabant, który wcześniej służył jako atrakcja miejsca, gdzie się znajdował… popsuł się. 

 

fot. KPP Lipsko


Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. - Nocą dwaj 17-latkowie uciekli z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na terenie powiatu lipskiego. Na trasie swojej „wędrówki” dotarli do pobliskiej karczmy, skąd ukradli zaparkowanego w jej pobliżu trabanta, który służył jako atrakcja dla gości restauracji. Skradzionym samochodem udali się do Lipska, gdzie włamali się do kiosku, z którego ukradli wyroby tytoniowe i papierosy elektryczne. Obładowani łupem wyruszyli trabantem w kierunku Opola Lubelskiego. Ale na tej trasie samochód im się popsuł, więc postanowili wyjąć z niego akumulator i w dalszą wędrówkę udali się pieszo - relacjonuje asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Dalszą podróż udaremnili im policjanci z Opola Lubelskiego, którzy pojawili się na ich drodze. - 17-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do lipskiej komendy. Postawiono im zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do czego obaj się przyznali. Skradzione przedmioty wraz z samochodem zostały odzyskane i powróciły do właścicieli, a wychowankowie zostali doprowadzenie do swojej placówki - informuje asp. Karasińska.

Teraz ze swoje zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo kradzieży z włamaniem nawet do 10.

kat

 

Tags