• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bez kategorii

37-latek miał w organizmie ponad 3 prom. alkoholu i usiłował wsiąść za kierownicę samochodu. Jazdę, zabierając kluczyki, uniemożliwił mu będący po służbie policjant z zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu w Radomiu.

Długi weekend upłynie pod znakiem szczepień. Radomski Szpital Specjalistyczny zachęca do skorzystania z punktu dla zmotoryzowanych przy ul. Dębowej. Przez trzy dni będzie można zaszczepić się tutaj preparatem firmy Johnson&Johnson.

Jest szansa, że jesienią radomskie drużyny koszykarze i siatkarskie będą grały w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest do 30 czerwca i wtedy teoretycznie będzie możliwe korzystanie z obiektu.

Po gwałtownych opadach deszczu w czasie burzy, która przeszła niedawno nad wschodnią częścią powiatu, zalany jest odcinek al. Jana Pawła II pod wiaduktem kolejowym w Pionkach – poinformowało Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Czy Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu wznowi w tym roku akademickim przyjęcia na pierwszy rok medycyny? Zależy to od opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która niedawno wizytowała kierunek lekarski na uczelni.

Szpik oddała kilka miesięcy temu. Teraz radomska policjantka otrzymała informację, że po przeszczepieniu biorca został wypisany z kliniki i czuje się coraz lepiej. To mieszkaniec Danii. Funkcjonariuszka to st. sierż. Katarzyna Choinka.

Ponowny wzrost zachorowań na COVID 19 w regionie radomskim. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia (dane z dzisiaj, 14 kwietnia, godz. 10), w ciągu ostatniej doby odnotowano 485 nowych przypadków, 11 osób zmarło. W całym kraju potwierdzono 21 283 zakażenia, aż 803 osób zmarło.

Prawie 3 prom. alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, którego zatrzymali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji KMP w Radomiu. Mężczyzna odpowie przed sądem. Poza utratą prawa jazdy, grozi mu jeszcze kara pozbawienia wolności.

Nawierzchnia placu Konstytucji jest w opłakanym stanie. Płyty, którymi został wyłożony od dłuższego czasu są połamane i popękane. Teraz ma się to zmienić, bo miasto planuje remont reprezentacyjnej części radomskiego deptaka.

Trzech kapłanów diecezji radomskiej trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Tylko jeden z kościołów został zamknięty, podobnie jak przedszkole prowadzone przez zakonnice w Borkowicach.