Bez kategorii

Od niedzieli, 6 listopada wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Pasażerowie korzystający z pociągów Kolei Mazowieckich muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich okresowe utrudnienia, włącznie z koniecznością przesiadania się na niektórych odcinkach do zastępczej komunikacji autobusowej.

Radomskie Towarzystwo Naukowe zaprasza dzisiaj, 26 sierpnia o godz. 19 do Kamienicy Deskurów (Centrum Organizacji Pozarządowych) na wykład „Z dziejów rzemiosła garncarskiego w Iłży”. Prelekcję wygłosi Łukasz Babula – historyk i kulturoznawca, pracownik Muzeum Regionalnego w Iłży.

Starsi małżonkowie wyjechali z domu, by udać się do lasu na spacer, ale tam 75-letni mężczyzna zgubił się. O jego zaginięciu żona powiadomiła przejeżdżający pobliską drogą policyjny patrol z Szydłowca. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć mężczyznę, za co otrzymali podziękowania za udzieloną pomoc.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 10 lipca, o godz. 13 na zwiedzanie wystawy „Woman Art. Power”, którą ze swojej perspektywy pokażą Agata Kus i Helena Stiasny. Ekspozycja przeznaczona jest dla widzów dorosłych.

Fabryka Broni  dostarczy karabinki MSBS GROT zasilanych amunicją 5,56×45 mm dla Straży Granicznej. W Łuczniku podpisano wczoraj umowę w tej sprawie. Do funkcjonariuszy SG trafi karabinek w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ma już 100 lat. Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń: spotkań z pisarzami (Grochola, Masłowska), warsztatów dla dzieci itp. Jubileuszowi towarzyszy 44. Wiosna Literacka ze świetnym programem. Co w nim?

W budynku przy ul. Aleksandrowicza, gdzie przez wiele lat mieściła się siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, powstaną sale rehabilitacyjne dla dzieci. Trwa właśnie remont pawilonu należącego do szpitala na Józefowie. Ma być gotowy za około trzy miesiące.

Żonglerzy, akrobaci, iluzjoniści, żywe rzeźby, teatr ognia – to wszystko, ale i znacznie więcej zobaczymy podczas XI Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. Dwudniowa impreza odbędzie się w najbliższy weekend (4 i 5 czerwca) głównie na deptaku, ale też w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Już ponad 1 tys. 700 wniosków o jednorazowe świadczenie 300 zł dla obywateli Ukrainy wpłynęło do radomskiego MOPS-u. Dotyczą 3 tys. 400 osób. Uchodźcy ubiegają się też o zasiłki rodzinne, świadczenia rodzicielskie czy stypendia szkolne. Coraz częściej okazuje się, że ci, którzy złożyli dokumenty, wrócili na Ukrainę. – O wyjeździe należy nas poinformować – przypomina ośrodek. 

Dwa tragiczne wypadki w weekend z udziałem młodych osób. W Gielniowie (powiat przysuski) 12-latek jadąc elektryczną hulajnogą został potrącony przez samochód. Do szpitala w Łodzi transportowało go LPR. Niestety chłopiec zmarł. W Goszczynie (powiat grójecki) pod autobus wpadła 16-letnia rowerzystka. Ona zginęła na miejscu.