• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bez kategorii

Z terenu przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej znika rosnący tam świerk. Chore drzewo ma być zastąpione przez nowe nasadzenie. Leśnicy prowadzą też w pobliżu RDPL przy ul. 25 Czerwca inne prace pielęgnacyjne.

Rzeźba Krzysztofa M. Bednarskiego „Oedipus Rex” stanęła na placu przed Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. To stalowa instalacja, która została zrealizowana 10 lat temu podczas pleneru w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Invisalign to nowoczesne rozwiązanie w ortodoncji prostujące zgryz. Pacjent decydujący się na leczenie tą metodą otrzymuje od stomatologa przezroczyste nakładki, które są wykonane ze specjalnego termokurczliwego materiału. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii nakładki są całkowicie niewidoczne dla postronnych osób.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski jest zarażony koronawirusem. Informacje te podał dzisiaj (w niedzielę, 27 września) w południe na portalu społecznościowym. Planowana na poniedziałek, 28 września sesja rady miejskiej odbędzie się trybie zdalnym.

Teatr Powszechny zaprasza w niedzielę, 20 września o godz. 19 na kolejną premierę archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego w internecie. Tym razem w ramach cyklu „Kultura w sieci” wyemitowany zostanie spektakl „W osiem dni dokoła świata” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.

Wraca temat podziału województwa mazowieckiego. Jak podaje m.in. Gazeta Prawna miałoby do tego dojść jeszcze jesienią tego roku, a ustawa w tej sprawie przygotowana przez PiS procedowana w Sejmie jeszcze w lipcu. Wyodrębnienie z wielkiego Mazowsza stolicy i otaczającego ją „obwarzanka” pociągnęłoby konieczność przeprowadzenia nowych wyborów.

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncerty w plenerze, czyli w Muszli Koncertowej w parku Kościuszki. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w niedzielę, 5 lipca, o godz. 19. Na scenie wystąpi ROK w pełnym składzie, ale w różnej konfiguracji. Usłyszymy muzyków w utworach kwartetowych, jak i w kwintecie.

Zbliża się 44. rocznica protestu Radomskiego Czerwca’76. Obecna sytuacja nie pozwala na zorganizowanie dużego wydarzenia artystycznego, do jakiego radomianie byli przyzwyczajeni w minionych latach. Dlatego aktorzy Teatru Powszechnego upamiętnią tę rocznicę inaczej.

Nowoczesne urządzenie, które dezynfekuje i sterylizuje pomieszczenia, eliminując wirusy, bakterie, grzyby i pleśń otrzymał szpital na Józefowie. To dar od Fundacji Lepsza Jakość Życia. W czasie walki z koronawirusem to bardzo ważny sprzęt. Kolejne egzemplarze mają być zakupione za pieniądze zebrane podczas społecznej akcji.

Magistrat we współpracy z radomskimi organizacjami pozarządowymi uruchomił w ramach akcji „Siła w pomocy” dwie linie telefoniczne dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej oraz szukających porady prawnej. Akcja „Siła w pomocy” zainicjowana przez władze Radomia rozwija się.