Radomianin spalał na swojej posesji odpady. Straż Miejska skierowała wniosek do sądu

9 sierpnia 2022

Mężczyzna spalał odpady na terenie swojej posesji u zbiegu ulic Blaszanej i Tytoniowej. Poskarżył się na to  inny mieszkaniec. Interweniowała Straż Miejska, której funkcjonariusze skierowali przeciwko radomianinowi wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

fot. Straż Miejska Radom

 

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 9.20. - Do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta dotyczące dużego zadymienia oraz prawdopodobnego wypalania odpadów na terenie posesji u zbiegu ulic Blaszanej i Tytoniowej w Radomiu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia patrol, który potwierdził interwencję. Podczas kontroli działki funkcjonariusze ujawnili, że osoba robiąca porządki na działce wypala m.in. odpady zielone i nieczystości pozyskane ze sprzątania działki. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu- informuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

Straż Miejska przypomina, że rozpalając ognisko musimy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. Nie wolno rozpalać ognia: w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych, w odległości mniejszej niż 4 m od granicy działki sąsiedniej, w odległości mniejszej niż 10 m od miejsca omłotów i miejsc występowania palnych płodów rolnych,
w odległości mniejszej niż 100 m od granicy lasu.

Ponadto musimy pamiętać, że nie wolno nam powodować nadmiernej ilości dymu i uciążliwego zapachu.

kat

Tags