• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sąd przedłużył areszt dla ojca Fabiana

11 grudnia 2015

Sebastian N., ojciec trzyletniego Fabiana, którego porwał 24 listopada i wywiózł z Radomia, pozostanie w areszcie do 4 marca 2016 roku. Tak zdecydował dzisiaj sąd.

 

paragraf

 

– Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu dla Sebastiana N. do 4 marca przyszłego roku – mówi rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Sebastian N. składał wyjaśnienia przez dwa dni. Wczoraj przesłuchanie w Prokuraturze Rejonowej Radom-Wschód, która prowadzi śledztwo w sprawie uprowadzenia i pozbawienia wolności małoletniego Fabiana, trwało do godz. 20. Dzisiaj prokurator wystąpił do sądu o przedłużenie aresztu dla podejrzanego; Sebastian N. został trafił do aresztu po jego zatrzymaniu na autostradzie pod Katowicami i zgodnie z wcześniejszą decyzja sądu miał w nim spędzić dwa tygodnie.

Wczoraj prokuratura zdecydowała o zmianie kwalifikacji czynu, którego popełnienie zarzuca ojcu Fabiana; teraz jest to uprowadzenie i pozbawienie wolności małoletniego na okres powyżej siedmiu dni. Ojcu trzylatka grozi od jednego do 1o lat pozbawienia wolności.

(bdb)

 

Tags

Dodaj komentarz