• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sprawa gwałtu na 16-latce w sądzie. Oskarżonym jest właściciel gospodarstwa sadowniczego

3 marca 2021

Dziewczyna pracowała sezonowo w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem, gdzie także nocowała. W maju ubiegłego roku właściciel gospodarstwa miał upić 16-latkę i zgwałcić ją. W Sądzie Rejonowym w Radomiu rozpoczął się proces podejrzanego o ten czyn mężczyzny.

 

Proces rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Radomiu

 

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, podczas pierwszej rozprawy odczytany został akt oskarżenia.

Prokuratura zarzuca 65-latkowi popełnienie dwóch przestępstw. Śledczy ustalili, że sadownik upił nastolatkę, a następnie używając wobec niej przemocy, doprowadził do obcowania płciowego. - Eugeniusz C. miał szarpać dziewczynę, bić ją po całym ciele i po głowie. Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała świadczących o tym, że broniła się przed napastnikiem. Za rozpijanie osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Gwałt zagrożony jest karą więzienia od dwóch do 12 lat - informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja 2020 roku. 16-latka podjęła pracę sezonową w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem należącym do Eugeniusza C. właśnie w maju. Matka dziewczyny także pracowała u niego dorywczo, ale na noc wracała do domu. Dziewczyna mieszkała u właściciela gospodarstwa w odrębnym p0koju, więc nie musiała dojeżdżać.

Według prokuratury, 65-latek zaproponował 16-latce alkohol, nakłonił ją, by się z nim napiła, a następnie wbrew jej woli doprowadził do stosunku seksualnego. Nad ranem nastolatka wsiadła na rower i uciekła do domu. Nie wiedziała, co się z nią działo, była obolała i miała porwaną odzież. Jej matka złożyła zawiadomienie o gwałcie.

65-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zaprzeczył, że nakłaniał 16-latkę do picia alkoholu i że odbył z nią stosunek wbrew jej woli.

bdb

Tags