• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Straż Miejska: Młodzi ludzie piją alkohol w miejscach publicznych

30 lipca 2021

Coraz więcej nieletnich spożywa alkohol w miejscach publicznych – wynika z obserwacji i interwencji radomskiej Straży Miejskiej. Ostatnie dni (i noc) potwierdzają te spostrzeżenia.

 

 

- W minioną środę o godz. 3.25 operator monitoringu miejskiego rejestruje, jak na ul. Prusa grupa kilku osób spożywa alkohol i zakłóca ład oraz porządek publiczny, a dwie z nich spożywają dodatkowo alkohol. Wśród pełnoletnich znajduje się osoba poniżej 18. roku życia, która również spożywa alkohol (co zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego). Dwie osoby wylegitymowano, pełnoletnią ukarano mandatami, nieletnia po wylegitymowaniu została przekazana za oświadczeniem opiekunom prawnym - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Ponadto podczas legitymowania ustalono, że 18-latek wcześniej ukarany przez patrol Straży Miejskiej mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego, kilka godzin wcześniej pobił osoby na ulicy Piłsudskiego. Został ujęty i przekazany policji.

 O losie młodych ludzi zadecyduje sąd rodzinny.

kat

 

Tags