Studiujesz medycynę lub pielęgniarstwo? Możesz otrzymać stypendium ze Starostwa Powiatowego

27 września 2022

Jest kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim, jak również studentów III roku kierunku pielęgniarskiego, położnictwa i ratownictwa medycznego. Finansowe wsparcie przyznaje Zarząd Powiatu Radomskiego.

 

Zajęcia na kierunku lekarskim UTH (fot. UTH Radom)

 

Stypendium dla przyszłego lekarza wynosi 2 tys. zł, a dla pielęgniarki – 1 tys. zł brutto miesięcznie. - Celem programu stypendialnego jest docenienie najzdolniejszych studentów i przekonanie ich do wyboru specjalizacji deficytowych, Szpitale, dla których powiat jest organem nadzorującym, zadeklarowały zapewnienie stypendystom zatrudnienia i umożliwienie po ukończeniu studiów oraz stażu podyplomowego, dalszego rozwoju zawodowego w zakresie specjalizacji – wyjaśnia Waldemar Trelka, starosta radomski.

Stypendium ma charakter finansowy i jest przyznawane na okres maksymalnie 15 miesięcy, tj. od 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. oraz od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. w maksymalnej wysokości 2 tys. zł brutto miesięcznie w przypadku studenta kierunku lekarskiego oraz 1 tys. zł brutto miesięcznie w przypadku studentów III roku kierunku pielęgniarskiego, położnictwa i ratownictwa medycznego.

Łącznie na stypendia lekarskie i pielęgniarskie w latach 2021-2023 przeznaczono 360 tys.zł z budżetu Powiatu Radomskiego.

Jednym z licznych warunków przyznania stypendium jest zawarcie umowy, w której stypendysta zobowiąże się do przepracowania co najmniej dwóch lat po zakończeniu studiów w szpitalach w Pionkach lub w Iłży w terminie do 12 miesięcy po zakończeniu stażu podyplomowego oraz zobowiąże się do podjęcia w okresie zatrudnienia jednej ze specjalizacji priorytetowych dla obu placówek.

Specjalizacjami priorytetowymi dla szpitali w Pionkach oraz w Iłży są: chirurgia, anestezjologia, interna, rehabilitacja, ortopedia, urologia.

– Zachęcamy studentów kierunków lekarskich do składania wniosków, a środowisko akademickie prosimy o przekazanie przyszłym medykom informacji na temat możliwości skorzystania z programu stypendialnego Powiatu Radomskiego – dodaje starosta Waldemar Trelka.

Szczegóły dotyczące programu stypendialnego, w tym kryteria naboru oraz zasady składania wniosków i przyznawania stypendiów znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Radomskiego.

kat, bdb

 

 

Tags