• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Radomiu działały nielegalne automaty do gier hazardowych

1 grudnia 2020

Trzy automaty do gier hazardowych o wartości 36 tys. zł zabezpieczyli w Radomiu policjanci z komendy wojewódzkiej i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Właścicielom sprzętu grozić może teraz kara pozbawienia wolności do trzech lat.

 

 

 

Do działań doszło pod koniec listopada. Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, na  maszynach zainstalowane były w celach komercyjnych o charakterze losowym w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do ich prowadzenia. Ustalono to w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli trzy automaty o wartości 36 tys. zł. oraz pieniądze w kwocie bliskiej 4 tys.zł. Przedmioty te zostały zabezpieczone i przekazane do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z KAS w Warszawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna - wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie kary łącznie.

kat

Fot., wideo KWP Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *