Wiadukt kolejowy w ul. Kozienickiej gotowy. Kiedy pojadą nim samochody?

13 października 2021

Koniec prac przy wiadukcie kolejowym w ul. Kozienickiej. W czwartek, 14 października „kolo południa” PKP Polskie Linie Kolejowe planują otworzyć przebudowany obiekt. Kiedy znów pojadą tędy samochody i autobusy komunikacji miejskiej?

 

fot. Bractwo Rowerowe/Radom

 

 - Nowy wiadukt jest szerszy, ma dwie jezdnie, ścieżkę dla rowerów, chodnik oraz dojście z windą do nowego przystanku Radom Gołębiów. Obiekt został przebudowany w ramach inwestycji wartej 645 mln zł realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii Radom – Warszawa. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - przypomina Karol Jakubowski z PKP PLK.

Kiedy będą mogli skorzystać z nowej przeprawy kierowcy, a kiedy na swoje stałe trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej: "dziesiątka" i "siedemnastka"? PKP PLK poinformowała, że ruch samochodowy będzie możliwy właśnie w czwartek w południe. Co na to MZDiK? - O szczegółach poinformujemy w czwartek, gdy otrzymamy więcej informacji z PKP PLK - odpowiada Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

bdb

 

 

Tags