Wiadukt nad torami Radom – Warszawa w Warce gotowy. To bezkolizyjne skrzyżowanie

20 września 2022

Kierowcy w Warce przejeżdżają już nowym wiaduktem nad torami linii Warszawa – Radom. Bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększyło bezpieczeństwo w ruchu pociągów oraz usprawniło komunikację w mieście. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych współfinansowana jest z funduszy unijnych.

 

fot. PKP PLK

 

Prace prace przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu ul. Grójeckiej w Warce zakończyły się. Od minionego piątku po wiadukcie nad torami linii Warszawa - Radom jadą samochody.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK przypomina, że bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpiło przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Grójeckiej między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto. - Obiekt o szerokości 13 m ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, przygotowywane są ciągi pieszo-rowerowe. Na wiadukcie i drogach dojazdowych zostało zamontowane oświetlenie LED - wymienia Jakubowski.

W dalszym etapie prac wykonawca dokończy przebudowę drogi wojewódzkiej nr 730 wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i rondem po wschodniej stronie obiektu. Zgodnie z umową termin zakończenia całej inwestycji to początek 2023 r.

kat

Tags