• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek”. Oszust siedzi w areszcie

25 lutego 2021

86-latka przekazała fałszywemu kurierowi swoje oszczędności i złote monety wierząc, że pomaga wnuczce, która spowodowała wypadek. 29-latek podejrzany o oszustwo metodą „na policjanta” został zatrzymany i usłyszał już prokuratorski zarzut.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W poniedziałek jedna z mieszkanek gminy Iłża odebrała telefon od oszustki podającej się za policjantkę z informacją, że jej wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek drogowy. Kobieta dodała, że sprawczyni wypadku potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie. Oszustka poleciła seniorce, aby przygotowała wszystkie oszczędności, które posiada w domu. Następnie zapakowała je w karton i czekała na przyjazd kuriera. 86-latka postępowała zgodnie z poleceniami, które usłyszała i przekazała fałszywemu kurierowi kilkanaście tysięcy złotych i kilkanaście złotych monet. Policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu oraz Komisariatu Policji w Iłży współpracując z „kryminalnymi" z komend wojewódzkich w Radomiu i Katowicach szybko zatrzymali 29-letniego "kuriera" oszustów, gdy próbował odjechać z posesji seniorki - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

kat

 

 

 

Tags