Wspaniały koncert na pl. Jagiellońskim. Krzysztof Cugowski i Kult dali czadu! (ZDJĘCIA)ęcia)

26 czerwca 2022

To był wspaniały wieczór i rewelacyjny koncert. Widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności” na pl. Jagiellońskim oglądały tłumy. Artyści – najpierw Krzysztof Cudowski z Zespołem Mistrzów, a potem Kult – dostarczyły widzom ogromnych przeżyć i emocji.

 

Kazik (fot. Anna Wróblewska UM/Radom)

 

Koncert był kulminacyjnym punktem bogatego programu obchodów 46. rocznicy Radomskiego Czerwca '76, a zarazem powrotem do podobnego wydarzenia sprzed dwóch lat, bo  podczas pandemii takich występów nie można było organizować.

W sobotni wieczór na placu Jagiellońskim zgromadziło się kilka tysięcy radomian, którzy świetnie bawili się w rytm utworów wykonywanych przez jeden z najwspanialszych głosów w Polsce - Krzysztofa Cugowskiego. Artyście towarzyszyli świetni muzycy z Zespołu Mistrzów - Jacek Królik jazzowy Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak i  Cezary Konrad.

Usłyszeliśmy największe przeboje Cugowskiego znane m.in. z repertuaru Budki Suflera, w tym "Sen o dolinie, "Cień wielkiej góry", "Martwe morze", "Cisza jak ta".

Jako kolejny na scenie pojawił się zespół Kult z Kazikiem Staszewskim na czele. I ci artyści dopełnili swoją muzyką, a Kazik także swoimi wymownymi i aktualnymi, choć "starymi", tekstami - atmosfery wieczoru.

W przerwie między występami publiczność obejrzała film dokumentalny o wydarzeniach z 25 czerwca 1976 r.

bdb

Tags