• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z nożem na klienta księgarni przy Traugutta. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

21 listopada 2018

40-latek zaatakował w księgarni nożem jednego z klientów. Policja szybko go zatrzymała. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Pokrzywdzony 76-latek po udzieleniu pomocy lekarskiej wrócił do domu.

 

policja

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w księgarni przy ul. Traugutta. – Mężczyzna wszedł do pomieszczenia i zaatakował nożem jednego z klientów. Natychmiast zareagowali pracownicy sklepu. Po sygnale o tym zdarzeniu bardzo szybko na miejsce dotarli funkcjonariusze z samodzielnego pododdziału prewencji KWP w Radomiu, którzy byli w pobliżu. 40-letni napastnik został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W chwili zdarzenia był pijany – badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony, 76-letni mężczyzna, po udzieleniu pomocy lekarskiej wrócił do domu – informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Natomiast 40-latek po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. – Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla napastnika i dzisiaj sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – dodaje Leszczyńska.

Za przestępstwo to może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz