• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z soboty na niedzielę ruszają w trasy autobusy na dwóch liniach nocnych

5 grudnia 2018

Z soboty na niedzielę (8 na 9 grudnia) od godz. 00.00 zostaną uruchomione linie nocne N1 i N2, kursujące w godz. około 23-5. Między obiema liniami będzie można się przesiadać przy dworcu PKP. – To odpowiedź na oczekiwania pasażerów i wynik audytu przeprowadzonego przez MZDiK – wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

 

P1220494

 

Prezydent dodaje, że miasto powinno „być także skomunikowane nocą”. – Przywracamy linie nocne na poziomie dużych miast. Punkt pod dworcem ma być takim hubem umożliwiającym przesiadki do autobusów innych linii, N1 i N2 będą tam miały kilkuminutowe postoje – mówi Radosław Witkowski.

Nowe linie nocne mają zapewnić obsługę komunikacyjną większej części Radomia w porównaniu z trasami linii 7 i 9 (kursujących dotychczas przez całą dobę). Ponieważ jednak całonocna obsługa prawie wszystkich części miasta nie jest możliwa, dlatego ogranicza się ona jedynie do najważniejszych ciągów.

 

Autobusy nowych linii N1 i N2 będą kursowały niżej wymienionymi trasami.

Linia N1

Os. Prędocinek, św. Brata Alberta, Młodzianowska, Jana Pawła II, aleja Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Aleksandrowicza, Józefów/ Szpital.

Józefów/ Szpital, Aleksandrowicza, Mieszka I, Królowej Jadwigi, zawracanie na pętli Os. Michałów, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, aleja Grzecznarowskiego, Jana Pawła II, Młodzianowska, św. Brata Alberta, Armii Krajowej, Os. Prędocinek.

Linia N2

Os. Południe, Sycyńska, Czarnoleska, Wierzbicka, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Traugutta, Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żeromskiego, Zbrowskiego, Katowicka, Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego , Paderewskiego, Sempołowskiej, Os. Gołębiów II/ Sempołowskiej.

Os. Gołębiów II  Sempołowskiej, Sempołowskiej, zawracanie na rondzie Urbanowicza, Sempołowskiej, Paderewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Andersa, zawracanie na pętli Os. Gołębiów I, Andersa, Struga, Szklana, Katowicka, Zbrowskiego, Żeromskiego, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Pileckiego, Struga, Kelles-Krauza, Malczewskiego, Wałowa, Lekarska, Tochtermana, Traugutta, plac Dworcowy (Dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Limanowskiego, Wierzbicka, Czarnoleska, Sycyńska, Os. Południe.

Na przystankach Dworzec PKP 01, 03 i 05 (zlokalizowanych na placu Dworcowym) będą możliwe przesiadki. Autobusy będą tam miały kilkuminutowe rozkładowe postoje, co umożliwi pasażerom przesiadanie się z linii N1 do N2 i odwrotnie (w dowolnych relacjach). Odjazdy z tego miejsca w kierunku wszystkich czterech pętli końcowych będą bowiem wykonywane o takich samych godzinach.

Na placu Dworcowym autobusy linii nocnych będą stawały na następujących przystankach: Dworzec PKP 01 (stanowisko obok stacji paliw) – N1 w kierunku pętli Józefów/ Szpital, Dworzec PKP 03 (stanowisko środkowe) – N2 w kierunku pętli Os. Gołębiów II/ Sempołowskiej, Dworzec PKP 05 (stanowisko zewnętrzne) – N1 w kierunku pętli Os. Prędocinek, N2 w kierunku pętli Os. Południe. Po wyjeździe z placu autobusy nie będą stawały na innych przystankach przy tym skrzyżowaniu.

W autobusach linii nocnych N1 i N2 będzie obowiązywała taryfa miejska (ceny biletów, uprawnienia do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych oraz regulamin przewozu będą takie same jak w autobusach wszystkich linii dziennych).

W związku z uruchomieniem powyższych linii nocnych kursowanie linii 7 i 9 zostanie ograniczone do godzin od około 5 do 23 (nie będą to już linie całodobowe). W celu zapewnienia dojazdu do dworca PKP z tych rejonów miasta, które nie będą obsługiwane przez nowe linie nocne, utrzymane będzie funkcjonowanie wybranych porannych kursów autobusów innych linii miejskich, wykonywanych do tej pory w godzinach około 3.30-5.30 (ich rozkłady częściowo ulegną korektom).

W nocy z 7 na 8 grudnia (z piątku na sobotę) autobusy miejskie linii 7 i 9 wykonają wszystkie swoje kursy, które rozpoczynają się przed północą. Ostatnie rozkładowe odjazdy będą zrealizowane o następujących godzinach: linia 7 – z pętli Os. Południe o godzinie 23.50, z pętli Os. Michałów o godzinie 23.50; linia 9 – z pętli Os. Gołębiów I o godzinie 23.57, z pętli Os. Prędocinek o godzinie 23.59. Tej nocy pierwsze rozkładowe odjazdy linii N1 i N2 zostaną zrealizowane o następujących godzinach: linia N1 – z pętli Józefów/ Szpital o godzinie 0.13, z pętli Os. Prędocinek o godzinie 0.23; linia N2 – z pętli Os. Gołębiów II  Sempołowskiej o godzinie 0.10, z pętli Os. Południe o godzinie 0.18. We wszystkie następne noce dla linii 7, 9, N1 i N2 będą już obowiązywały standardowe rozkłady.

bdb, kat

 

Tags

Dodaj komentarz