• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zamówili kebab, pobili dostawcę, zabrali zestawy i uciekli. Ale policja ich odnalazła

5 sierpnia 2021

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Grójca, którzy napadli dostawcę kebabów. Jeszcze tego samego dnia po zdarzeniu sprawcy zostali zatrzymani przez grójeckich policjantów i przewiezieni do policyjnego aresztu.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wikipedia)

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Grójcu. - Dostawca kebabów przyjechał pod wskazany w zamówieniu adres. W tym czasie dwaj mężczyźni podeszli do jego samochodu, otworzyli drzwi i pobili 21-latka. Następnie grożąc, zabrali dwa zestawy kebabów i uciekli. Ich radość ze zdobytego łupu nie trwała jednak długo. Policjanci tego samego dnia po południu zatrzymali podejrzanych o rozbój. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Grójca w wieku 24 i 27 lat - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut rozboju. Zostali doprowadzeni do sądu, gdzie na wniosek prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags