• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Znęcał się nad niepełnosprawną matką. 31-latek został aresztowany

5 stycznia 2021

Wszczął w domu awanturę, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Mężczyzna został zatrzymany przez grójeckich policjantów, a Sąd Rejonowy w Grójcu aresztował go na trzy miesiące.

 

 

- Policjanci z Grójca zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Belsk Duży na podstawie nakazu doprowadzenia. Następnego dnia mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu usłyszał trzy zarzuty, w tym przede wszystkim znęcania się psychicznego nad niepełnosprawną matką. Dwa kolejne  dotyczyły interwencji przeprowadzonej wobec sprawcy przemocy, który znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Za znęcanie się zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do trzech lat więzienia.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *