23-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Nie miał też prawa jazdy, ale był poszukiwany

19 stycznia 2023

Funkcjonariusze radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który nie dość, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, to jeszcze był poszukiwany przez policję.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przedwczoraj około godz. 16 mundurowi z wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu zatrzymali do kontroli na ul. Poniatowskiego 23-letniego kierowcę toyoty mieszkańca Radomia, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca nie dość, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, to jeszcze jest poszukiwany przez policjantów kryminalnych z pierwszego komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Dodatkowo skierowany został wobec niego wniosek o ukaranie do sądu za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz za brak uprawnień do kierowania pojazdem - informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki.

Policja przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu to wykroczenie zagrożone mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 15. punktami karnymi, natomiast kierowanie pojazdem bez uprawnień wiąże się ze skierowaniem wnioskiem o ukaranie do sądu.

kat

Tags