Kierowca lublina jechał ulicami Szydłowca, a to jak to robił wzbudził zainteresowanie innego kierowcy. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy nie wahali się zareagować i zawiadomili policję. Jak się okazało, 43-latek miał ponad 2,5 prom. alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano. - Dyżurny szydłowieckiej policji został poinformowany, że ulicami Szydłowca jeździ lublin, którego sposób jazdy wzbudził zainteresowanie świadków, i którego bez wahania zatrzymali. W to miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Świadkowie zdarzenia podali, że zauważyli kierowcę lublina, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenie dotyczące stanu trzeźwości. Gdy zorientowali się, że ich podejrzenia się potwierdziły, wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i szybko poinformowali policję. Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że 43-latek miał ponad 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje st. sierż. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.
Policja przypomina, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy szybko przekazać policji.
kat