Karakorum – raj dla fotografa. Wystawa Marka Gawora w Łaźni

23 lutego 2022

Łaźnia zaprasza w czwartek, 24 lutego o godz.18 do swojej siedziby przy ul. Żeromskiego 56 na
wystawę fotograficzną Marka Gawora „Karakorum”, cyklu poświęconego najwyższym górom świata. Zdjęcia pokazują relację pomiędzy majestatem wysokości i maleńkiej przelotnej obecności człowieka w przyrodzie.

 

fot. Materiały prasowe/Łaźnia

 

Autor o zdjęciach: "Spektakularne góry w Karakorum to prawdziwy raj dla fotografa krajobrazu, miejsce idealne do pokazania naturalnego piękna i olbrzymiej siły natury. Wysokie góry są bardzo inspirujące. Przemierzając lodowiec Baltoro z aparatem w ręku naocznie podziwiamy najpiękniejszy górski rejon świata z dziesiątkami sześcio- i siedmiotysięcznikami oraz tymi tworzącymi Dach Świata - K2 (Czorgi) , Gaszenbrumy, Broad Peak (Falchran Kangri). Większość kadrów to kolor, gdyż jest to kluczowy element fotografii, nie tylko dodający zdjęciom realizmu, ale również wpływa na ich nastrój oraz - mam nadzieję - na pozytywny odbiór przez widza. Myślę, że udało mi się wykorzystać zastałe światło tak dobrze, iż góry przedstawione na zdjęciach oglądamy od najpiękniejszej strony. Niestety w zdjęciach tych nie znajdziemy magicznych, nieziemskich krajobrazów, gdyż zdjęcia te nie przeszły przez autorską postprodukcję, zostały pozbawione daleko posuniętej manipulacji graficznej".

"Fotografia jest ze mną od dzieciństwa, magiczność domowej ciemni oraz pierwszy analogowy aparat fotograficzny wskazały mi drogę do przygody, przygoda ta trwa do dziś. Od 2012 r. wraz z pierwszą profesjonalną cyfrówką przygoda przerodziła się w pasję i tą pasją staram się zarażać innych. Gdy tylko czas mi pozwala nie rozstaję się z aparatem". (...) "Fotografia to styl życia, umiejętność patrzenia na świat z innej perspektywy i wydobywanie na światło dzienne tego, co innym umyka. Fotograf postrzega rzeczywistość w inny sposób. Liczy się światło, kompozycja i ten jeden moment, który sam opowie ludziom historię, kiedy się go zamrozi na zdjęciu" - - pisze Marek Gawor.

 

Tags