Air Show 2023 w Radomiu. Dzisiaj drugi dzień międzynarodowych pokazów. Można wnosić więcej wody!

27 sierpnia 2023

To chyba najważniejsza informacja dotycząca dzisiejszego Air Show. Organizatorzy po wczorajszej gehennie widzów z dostępem do wody postanowili, że nie będzie ograniczeń w jej wnoszeniu. „Ochrona NIE będzie zabraniała wnoszenia waszych (zamkniętych) butelek – możecie wnieść na teren pokazów dowolną liczbę butelek 0,5 l” – czytamy w mediach społecznościowych.

 

 

Przed nami drugi dzień Międzynarodowych Pokazów Air Show w Radomiu. Hasłem przewodnim w tym roku jest: Niezwyciężeni w przestworzach. Nawiązuje ono do legendarnego wyczynu kapitana pilota Stanisława Skarżyńskiego. W 1933 roku Polak jako pierwszy przeleciał Ocean Atlantycki, pokonując samolotem RWD-5bis trasę z Senegalu do Brazylii.

Bez wieczornego pokazu

Niedzielny program zapowiada się równie ciekawie, jak pierwszy, choć zabraknie wieczornego i nocnego pokazu z elementami pirotechniki. Nie mniej jednak ponownie na radomskim niebie zobaczymy czołowych pilotów i najlepsze drużyny. Dzięki wystawie statycznej obejrzymy z bliska sprzęt wojskowy i różnych rodzajów statki powietrzne. Air Show jest dobrą okazją, by przyjrzeć się sprzętowi i uzbrojeniu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, od Wojsk Lądowych przez Wojska Specjalne, Wojska Obrony Terytorialnej po Marynarkę Wojenną, ponadto wyposażenie żołnierzy, którym dysponuje szkolnictwo wojskowe i sojusznicze wojska z NATO stacjonujące w Polsce. Dla widzów przygotowano również prezentację sprzętu przemysłu obronnego i uzbrojenia, które można zobaczyć na stoisku firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (partner strategiczny tegorocznego Air Show w Radomiu).

Zapowiada się, że dzisiejsza aura da nieco wytchnienia widzom - to się może jednak zmienić z upływem godzin. Deszcz o świcie ochłodził temperaturę. Niedzielne niebo, przynajmniej jeszcze przed otwarciem kas (o godz. 9), jest dużo bardziej zachmurzone niż pierwszego dnia pokazów. Miejmy nadzieję, że mimo wszystko obejrzymy show beż większych zakłóceń.

Kolejki, zarówno do kas jak i do samego wejścia na Air Show, są zdecydowanie mniejsze niż pierwszego dnia.