Air Show 2023 w Radomiu. Na pokazach jest mnóstwo nowoczesnego wojskowego sprzętu

27 sierpnia 2023

Na niebie dzieje się dużo, ale czy tylko tam? Pokazy w przestworzach są dynamiczne i mamy czasem wrażenie, że poza nimi na lotnisku nie ma nic interesującego. A to nieprawda. Wystarczy powiedzieć, że niemal takim samym zainteresowaniem widzów jak popisy w przestworzach cieszy się wystawa naziemna, nazywana statyczną.

 

 

K2 Czarna Pantera – broń pancerna, M1A1 Abrams – koreański czołg nowej generacji, K9 Thunder – haubica samobieżna, PATRIOT Borsuk - polski bojowy wóz piechoty, Bayraktar TB2 – nowoczesny dron, KTO Rosomak – transporter, LEOPARD – czołgi czy LANGUSTA – wyrzutnie rakiet to tylko niektóre sprzęty Wojsk Lądowych, Radiotechnicznych i obrony przeciwlotniczej, które prezentują się na wystawie statycznej. Do tego np. roboty saperskie, rampy szturmowe, czy sprzęt taktycznych jednostek specjalnych AGAT, GROM, Formoza oraz JW. Komandosów i wiele, wiele innych.

Widzowie z ogromnym zainteresowaniem oglądają czołgi, wozy i samoloty bojowe.

Wystawa naziemna to - jak podkreślają organizatorzy - także pokaz coraz nowocześniejszego sprzętu i wyposażenia polskiej armii.