Benefity pozapłacowe – czy są istotne?

2 marca 2022

Wiele osób decyduje się na konkretną posadę, kierując się przede wszystkim oferowanym wynagrodzeniem. Tymczasem w niektórych ogłoszeniach głównym atutem są benefity pozapłacowe. Warto na nie zwrócić uwagę, zastanawiając się, czy mogą stanowić kluczowy argument za przyjęciem danego stanowiska.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Oferty pracy z dodatkowymi benefitami

Coraz więcej pracodawców proponuje potencjalnym kandydatom szereg dodatkowych benefitów. W ten sposób chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób, wybierając spośród nich najlepszych pracowników. Wśród najczęściej pojawiających się korzyści pozapłacowych należy wymienić prywatną opiekę medyczną. Poszczególne oferty pracy uwzględniają możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, a także dodatkowe usługi, na przykład w postaci zajęć z fizjoterapeutą. Innym popularnym i zarazem jednym z ważniejszych benefitów jest dostęp do ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach. Wielu pracodawców proponuje także możliwość skorzystania z karnetu sportowego, na przykład na siłownię lub inne formy aktywności fizycznej.

Popularne benefity – na jakie warto zwrócić uwagę?

Niektóre propozycje zatrudnienia wyróżniają się mniej popularnymi benefitami. Przykładem może być zwiększenie ilości dni urlopowych czy skrócony czas pracy w wybrane dni. Potencjalni kandydaci zwracają także uwagę na dofinansowanie do prywatnych szkół i przedszkoli, co znacznie ułatwia organizację życia rodzinnego. Do grona szczególnie pożądanych benefitów warto zaliczyć możliwość zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych. Dla wielu kandydatów priorytetem jest także dostęp do własnego auta lub telefonu służbowego. Ciekawą korzyścią pozapłacową może być również gwarancja sfinansowania przez pracodawcę konkretnych szkoleń lub kursów – to świetne rozwiązanie dla osób, dla których priorytetem jest inwestycja we własny rozwój. Niektóre firmy zobowiązują się do pokrycia pełnych kosztów, na przykład studiów podyplomowych.

Poznaj oferowane benefity

Zanim zdecydujesz się aplikować na konkretne stanowisko, zapoznaj się z oferowanymi przez pracodawcę benefitami. Różnorodność dodatkowych korzyści sprawi, że z łatwością znajdziesz dla siebie propozycje, które doskonale wpisują się w Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że obecnie coraz więcej firm stara się zaoferować pracownikom coś więcej poza miesięcznym wynagrodzeniem.

 

Tags