Reklama

Biegiem i marszem przez las. Wydarzeniom w okolicach Kozienic i Przysuchy patronuje święty Mikołaj

1 grudnia 2023

W zimowych okolicznościach przyrody będzie można w niedzielę, 3 grudnia pobiegać albo przejść w marszu nordic walking przez las. Zapraszają leśnicy z Przysuchy i Kozienic. Dla osób zainteresowanych z Radomia organizowany jest transport spod siedziby RDPL przy ul. 25 Czerwca 58.

 

fot. archiwum

 

To będzie już 15. Mikołajkowy Nordic Walking. Spotkanie uczestników o godz. 10 przed szkółką leśną "Przejazd" (https://maps.app.goo.gl/pjx3SXk49VXjTjvK9).

Na chętnych z Radomia, jak zawsze, przed siedzibą RDLP w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 68 będą czekały bezpłatne autokary (od dziedzińca biura RDLP). Zbiórka wyjeżdżających z Radomia o godz. 9.

Trasa marszu będzie prowadziła atrakcyjnymi przyrodniczo ścieżkami leśnymi. Po drodze będą przystanki tematyczne, będzie więc okazja poszerzyć swoje wiadomości o lesie.

Meta marszu przy szkółce leśnej "Przejazd". Tu na uczestników będzie czekało ognisko, poczęstunek, konkursy i mikołajkowa niespodzianka.

Bieg leśnymi ścieżkami

Nadleśnictwo Przysucha zaprasza z kolei na III edycję Przysuskiego Biegu Mikołajkowego, która odbędzie się również w niedzielę na terenie obiektu turystycznego „Skałki”. Bieg ma charakter przełajowy, na dystansie około 3,5 km. Trasa biegnie leśnymi ścieżkami wzdłuż małej pętli ścieżki przyrodniczej „Rawicz”.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia i złożą kartę zgłoszenia uczestnika w biurze zawodów, w dniu biegu, 3 grudnia do godz. 12. Biuro będzie się mieściło przy obiekcie turystycznym „Skałki” w Przysusze.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 12. Start uczestników biegu nastąpi o godz. 12.15.

Imprezą towarzyszącą będzie piknik leśny zakończony ogniskiem.

Tags
Reklama