• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bookujemy Radom! Szukamy książek ukrytych w przestrzeni miejskiej

19 kwietnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze miejskiej – Bookujemy Radom! Gra miejska rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Znajdź mnie w bibliotece”. W grze książki będzie jednak można odnaleźć w całym mieście.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Od 8 do 9 maja (sobota - niedziela) czekać będzie na radomian łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą mogli zdobyć jedną z dwudziestu nowości wydawniczych. Jak do nich trafić? Trzeba rozwiązać krótką zagadkę wskazującą lokalizację ukrytej książki. - Zagadki zostaną opublikowane w mediach społecznościowych naszej biblioteki (Facebook i Instagram) w sobotę i niedzielę, punktualnie o godz. 12.W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalezione książki oczywiście należą do radomian. Mamy jednak warunek – prosimy o umieszczenie zdjęcia odnalezionej książki w wydarzeniu Bookujemy Radom! Dzięki temu, będziemy mogli poinformować pozostałych uczestników gry o aktualnie dostępnych tytułach, które wciąż można odnaleźć w przestrzeni miejskiej - wyjaśnia Marta Trojanowska z MBP.

Niebawem biblioteka opublikuje listę konkretnych tytułów, które będzie można odnaleźć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. - Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, planujemy przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach w mediach społecznościowych akcję poszukiwania książek i oznaczą ją hasztagiem #BookujemyRadom - zapowiada Trojanowska.

 

Tags