Brakuje rodziców zastępczych. W ich znalezieniu pomoże… Powiatowy Urząd Pracy

15 marca 2023

W Radomiu brakuje rodziców zastępczych. W ich znalezieniu pomoże Powiatowy Urząd Pracy realizując  z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej całkowicie nowatorski projekt. Jego celem będzie znalezienie – nie tylko wśród petentów pośredniaka osób, które posiadają predyspozycje do wykonywania tego trudnego zajęcia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Jako doradcy zawodowi musimy się do tego nowego zadania dobrze przygotować i nauczyć wielu rzeczy. Dlatego skorzystaliśmy ze wsparcia  pracowników MOPS- u, którzy  przygotowali nas do tego nowego projektu. Przede wszystkim zapoznaliśmy się z  procedurami, przez które muszą przejść kandydaci na rodziców zastępczych – wyjaśnia Anna Zdyb doradczyni zawodowa w radomskim PUP.

Zadaniem doradców zawodowych będzie także rozeznanie, czy wśród klientów PUP w Radomiu są osoby, które chciałyby się podjąć tego odpowiedzialnego i trudnego zadania.

- Jeżeli taka osoba zostanie pozytywnie zweryfikowana przez doradców zawodowych, będą się z nią kontaktowali pracownicy MOPS-u. Ponadto raz w miesiącu w naszym urzędzie przy ul. Łukasika będzie działał punkt konsultacyjny, w którym będą dyżurować pracownicy MOPS-u. I to oni będą udzielać wszystkim zainteresowanym merytorycznych informacji - wyjaśnia Ewa Stysiek z MOPS w Radomiu.

Wkrótce  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu odbędą się  spotkania informacyjne dotyczące tej formy aktywności zawodowej. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani stworzeniem rodziny zastępczej.

kat

 

 

 

Tags