Brutalne pobicie druha Bartosza Bednarczyka. Sprawcy zostali zatrzymani, jeden aresztowany

2 stycznia 2023

Policja zatrzymała sprawców brutalnego pobicia druha Bartosza Bednarczyka ze Związku Harcerstwa Polskiego w Radomiu. To dwaj mężczyźni i kobieta, której postawiono zarzut podżegania do bicia. Jeden z napastników został aresztowany na trzy miesiące.

 

 

Bartosz Bednarczyk podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Radomiu (fot. archiwum)

 

Bartosz Bednarczyk to zastępca Hufca ZHP Radom Miasto i wcześniejszy jego szef, a także zastępca naczelniczki Kwatery Głównej ZHP. Znany w Radomiu społecznik, organizator m.in. radomskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy.

Do pobicia druha Bartka, jak zwracają się do niego nie tylko harcerze, doszło 18 grudnia w nocy w pobliżu Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Harcerz wracał pieszo do domu, wcześniej odstawił samochód na parking.

- Policjanci zatrzymali sprawców pobicia; to dwaj mężczyźni w wieku 31 i 45 lat, którzy usłyszeli zarzut pobicia oraz 25-letnia kobieta, która odpowie za podżeganie do pobicia. Wobec 45-latka decyzją sądu został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące, a w przypadku pozostałych dozór policyjny. Wszystkim grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności - mówi sierż. sztab. Kamil Warda z K9mendy Miejskiej Policji w  Radomiu.

bdb

Tags