• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budżet Obywatelski 2021. Przy PSP nr 17 powstanie plac zabaw

17 grudnia 2020

Miasto ogłosiło przetarg na realizację pierwszego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021. To budowa placu zabaw  przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 na osiedlu Południe. O powstanie takiego miejsca dopominali się sami radomianie.

 

 

- Dzięki temu, że budżet miasta został już uchwalony możemy ogłaszać przetargi i realizować te inwestycje, które przed nami, w tym także inwestycje z Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy przetarg dotyczy budowy placu zabaw, o który zabiegała lokalna społeczność z Południa. Jestem przekonany, że będzie on dobrze służył najmłodszym mieszkańcom osiedla – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Projekt przewiduje, że zostanie urządzony plac z bezpieczną, syntetyczną nawierzchnią, na którym będzie ustawiony m.in. zestaw trzech wież zabawowych, sześcian gimnastyczny, karuzela, huśtawki i tzw. urządzenia ruchowe. Powstanie także teren do gry w badmintona. Całość będzie oświetlona lampami typu LED. Zostaną także ustawione nowe ławki i zamontowane piłkochwyty. Wykonawca będzie miał też za zadanie zagospodarować teren wokół placu zabaw, m.in. ułożyć nowe chodniki.

Na oferty w przetargu urząd miejski czeka do 20 stycznia 2021 roku. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac pięć miesięcy od dnia podpisania umowy.

W ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego planowane są też inne zadania w oświacie: remont sali gimnastycznej w PSP nr 4 przy ul. Wyścigowej oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 3 na Michałowie.

kat

Źródło: UM Radom

Tags