Burza śnieżna z piorunami. Są uszkodzenia budynków i powalone drzewa

17 stycznia 2022

Trwała  niedługo, ale była bardzo nietypowa. Burzy śnieżnej, która dziś przed południem przeszła nad Radomiem i regionem radomskim towarzyszyły bowiem wyładowania atmosferyczne, które znamy raczej z wiosny, czy lata. Śnieżna nawałnica spowodowała wiele utrudnień.

 

fot. alarm24

 

Wiele pracy mają strażacy, którzy nieustannie odbierają zgłoszenia o szkodach poczynionych przez burzę. W powiecie radomskim wichura i śnieżyca spowodowała wiele zagrożeń miejscowych. - W Bartodziejach w gminie Jastrzębia został uszkodzony dach oraz powalone drzewa na głównych drogach, a w większości sołectw nastąpił brak zasilania w energię elektryczną. Brak prądu wystąpił też w miejscowości Zakrzew, Nieczatow i Kozinki, a w miejscowości Myśliszewice w gminie Jedlnia - Letnisko został lekko uszkodzony dach starego domku mieszkalnego - wylicza Marcin Genca, rzecznik starosty radomskiego.

Dwie interwencje były również w Pionkach, gdzie na ul. Augustowskiej przewróciło się drzewo, a na ul. Zakładowej konar drzewa spadł na budynek. Z kolei w Odechowcu w gminie Skaryszew wichura uszkodziła pokrycie dachowe na jednym z budynków.

bdb, kat

 

 

 

Tags